שרק נהיה בריאים: איך בוחרים קופת חולים?

בישראל, בהתאם לחוק הבריאות הממלכתי, כל אזרח זכאי לקבל שירות בריאות באמצעות אחת מקופות החולים. בקופות החולים יש סל שירותים קבוע בחוק הניתן לתושבים בחינם או בעלות נמוכה. כיום, פועלות בישראל כמה קופות חולים, כשהמוכרות והבולטות שבהן הן שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, קופת חולים מאוחדת ולאומית שירותי בריאות. אבל כיצד נבחר את קופת החולים המתאימה לנו? על כך במאמר שלפניכם.

בחירת קופת חולים

לרוב, אנשים לא בוחרים קופת חולים אלא פשוט נשארים בקופת החולים שאליה רשמו אותם ההורים שלהם בילדות. הבחירה להישאר באותה קופת חולים נובעת בדרך כלל מהרגל או נוחות. עם זאת, הבחירה של ההורים היא לאו בהכרח הבחירה הטובה ביותר עבורנו, ובמקרה שתרצו להבטיח לעצמכם חברות בקופת החולים הטובה ביותר בשבילכם, אספנו כמה טיפים שיסייעו לכם בבחירה.

עד כמה אתם מרוצים מקופת החולים הנוכחית?

לפני שאתם בכלל ניגשים לבחור קופת חולים, חשבו עם עצמכם מה דעתכם על קופת החולים שאתם חברים בה כעת. ממה אתם מרוצים בה? מה הייתם משפרים? לפי התשובות שתקבלו, תוכלו לקבל הכוונה ראשונית לגבי מה שאתם מחפשים ומה שמתאים לכם. חוץ מזה, אם אתם באמת שבעי רצון מכל השירותים, כנראה עדיף לכם להישאר בקופת החולים הנוכחית. אם יש דברים שהייתם רוצים לשפר, תצטרכו לבדוק האם קופות חולים אחרות נותנות שירותים משופרים יותר.

עלות השירות

לבריאות שלנו אין מחיר, אבל אם אנחנו יכולים לקבל יותר בפחות כסף, אז למה לא? בדקו את העלות החודשים עבור התוכנית שאתם חברים בה או עבור התוכנית שאתם מעוניינים להיות חברים בה. כמו כן, בדקו את העלויות של שירותים נוספים כמו פגישות עם רופאים מומחים, עלויות של טיפולי שיניים וכדומה. חשוב שתכירו את התוכניות השונות ואת העלויות שלהן.

הכירו את הסניפים

לפעמים, טיב השירות שאנחנו מקבלים מקופת החולים לא קשור לקופת החולים עצמה – הוא פשוט תלוי סניף. לפני שאתם עוברים קופת חולים, נסו לעבור לסניף אחר של הקופה, אולי תיתקלו בצוות אדיב, אכפתי ומקצועי יותר, ובזמינות תורים גבוהה יותר. כמו כן, אם כבר החלטתם לעבור קופת חולים, ודאו היכן ממוקם הסניף הקרוב ביותר אליכם של הקופה.

בדקו אפליקציות ואתרים

העולם מתקדם מבחינה טכנולוגית, וכך גם שירותי הבריאות. כיום, לכל קופות החולים יש אתר אינטרנט ואפליקציה, ובפלטפורמות אלו מטופלים יכולים לבצע פעולות, כמו קביעת תורים, צפייה בתוצאות בדיקות, הגשת בקשות לרופא המשפחה ועוד. בבחירת קופת החולים, הביאו בחשבון שקופת חולים בעלת אפליקציה נוחה וידידותית למשתמש היא יתרון גדול.

לסיכום,

הבריאות שלכם חשובה, ואנחנו ממליצים שתשקיעו מחשבה מעמיקה בכל הנוגע לבחירת קופת חולים. בסוף, זה המקום הראשון שאתם פונים אליו כשאתם לא חשים בטוב ואתם רוצים לקבל את הטיפול ההולם והטוב ביותר. היעזרו בטיפים המפורטים לעיל ובצעו בחירה מושכלת. רק בריאות!

 

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

שיניים רקובות

שיניים רקובות: גורמים, סימנים, טיפולים ומניעה

מאמר מקיף על שיניים רקובות, הגורמים להן והשלכותיהן על הבריאות. סקירת אפשרויות הטיפול משמרים ומשקמים, כולל סתימות, כתרים ושתלים. עצות לשמירה על היגיינת פה נכונה ומניעת עששת בעזרת הרגלים בריאים וביקורים סדירים אצל רופא השיניים.

רא עוד »
נגישות